Podpisz umowę online
i zaoszczędź nawet 80%

PRZEJĘCIE OBOWIĄZKU ODZYSKU I RECYKLINGU

Podpisz umowę w 3 krokach

1
Oblicz koszt umowy

Wpisz masę opakowań wprowadzoną na rynek w ostatnim roku kalendarzowym do naszego kalkulatora, aby poznać koszt przejęcia obowiązku odzysku i recyklingu Twoich opakowań.

2
Zapoznaj się z umową. Zaakceptuj warunki. Zapłać.

Abyś mógł spokojnie zapoznać się z treścią umowy - na adres email wskazany w kalkulatorze wyślemy Ci wzór umowy oraz link umożliwiający kontynuowanie procesu i zaakceptowanie warunków naszej współpracy. Po ich zaakceptowaniu oraz potwierdzeniu danych rejestrowych Twojej firmy będziesz mógł opłacić fakturę online oraz pobrać i wydrukować umowę.

3
Podpisz i odeślij umowę

Ostatnim krokiem jest odesłanie do nas oryginału podpisanej umowy. Tak, wiemy nie jest to ekologiczne – ale ustawodawca wymaga tego w celu zachowania wymaganej formy pisemnej. Po otrzymaniu przez nas oryginału podpisanej umowy odeślemy Ci zwrotnie podpisaną przez nas umowę oraz aktywujemy Twoje konto w panelu Klienta MojeINTERSEROH.

Czy wiesz, że...

Każdy przedsiębiorca wprowadzający produkty w opakowaniach na rynek krajowy ustawowo zobowiązany jest do zapewnienia odzysku i recyklingu powstałych odpadów opakowaniowych/uiszczenia opłaty produktowej oraz prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych. Realizację tego obowiązku możesz wykonać samodzielnie lub już teraz zlecić INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A. zawierając szybko i wygodnie umowę online.

Co zyskujesz podpisując umowę online?

5 KORZYŚCI

O nas - Interseroh

Jesteśmy jedną z największych organizacji odzysku w Polsce należącą do międzynarodowej grupy Interseroh oraz koncernu ALBA Group –zajmującego się blisko od 30 lat kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie gospodarki odpadami i recyklingu, z których co roku korzysta ponad 20 000 klientów na całym świecie. A szeroka sieć partnerska, jaką posiadamy w Polsce z podmiotami zajmującymi się selektywną zbiórką oraz recyklingiem, umożliwia nam rzetelną realizację w Państwa imieniu obowiązku odzysku i recyklingu, którą co roku potwierdzamy Państwu odpowiednimi dokumentami i certyfikatami.

Co warto wiedzieć o obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych, baterii i produktów poużytkowych?

Zastanawiasz się, czy to dotyczy również Twojej firmy? 

Dowiedz się wszystkiego o zobowiązaniach środowiskowych przedsiębiorców.

Jest to ustawa o USTAWA z dnia 13 czerwca 2013 r. o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi. Z jej treścią zapoznasz się klikając tutaj.

Każdy przedsiębiorca, który wprowadza produkty w opakowaniach na rynek krajowy jest zobowiązany:

  • zapewnić odzysk, w tym recykling odpadów opakowaniowych takiego samego rodzaju jak odpady opakowaniowe powstałe z tego samego rodzaju opakowań jak opakowania
  • do prowadzenia publicznych kampanii edukacyjnych mających na celu podnoszenie stanu świadomości ekologicznej społeczeństwa

Obowiązek ten dotyczy:

  • wprowadzających do obrotu produkty w opakowaniach pod własnym oznaczeniem, rozumianym jako znak towarowy lub pod własnym imieniem i nazwiskiem lub nazwą, których wytworzenie zlecili innemu przedsiębiorcy,
  • pakujących produkty wytworzone przez innego przedsiębiorcę i wprowadzających je do obrotu,
  • prowadzących: jednostkę lub jednostki handlu detalicznego o powierzchni handlowej powyżej 500 m2, sprzedających produkty pakowane w tych jednostkach oraz prowadzących więcej niż jedną jednostkę handlu detalicznego o łącznej powierzchni handlowej powyżej 5.000 m2, sprzedających produkty pakowane w tych jednostkach.

Obowiązek ten przedsiębiorca może wykonać samodzielnie lub za pośrednictwem organizacji odzysku opakowań, której przedsiębiorca zlecił jego wykonanie (art. 17)

Wówczas zobowiązany jest do wniesienia opłaty produktowej na rachunek Urzędu Marszałkowskiego.

W przypadku nieprzekazania organizacji odzysku opakowań danych o masie wprowadzonych opakowań w danym roku kalendarzowym tj. samodzielnym wykonaniu obowiązku odzysku i recyklingu  wprowadzający produkty w opakowaniach jest obowiązany do wniesienia opłaty produktowej na rachunek Urzędu Marszałkowskiego – obliczonej w odniesieniu do produktów w opakowaniach, o których nie poinformował organizacji odzysku opakowań, a które wprowadził do obrotu w roku stanowiącym podstawę do obliczenia poziomu odzysku i recyklingu.

Dlaczego warto podpisać umowę z Interseroh Organizacją Odzysku Opakowań?

Mimo, że opłata produktowa wydaje się być wygodna, w rzeczywistości jest bardzo kosztowna i kłopotliwa. Dlaczego?

Bowiem opłaty wykonywane do Urzędu Marszałkowskiego przewyższają koszt współpracy z organizacją odzysku opakowań oraz wymagają od przedsiębiorcy znajomości licznych przepisów.
Mniejsza ilość obowiązków

Nie musisz się już martwić o zapewnienie odpowiedniego poziomu odzysku i recyklingu, prowadzenie publicznych kampanii edukacyjnych, składania raportów do Urzędu Marszałkowskiego czy też wyliczania i uiszczania opłaty produktowej – profesjonalnie dopełnimy wszystkich formalności.

Oszczędność czasu i kosztów

Podpisując umowę z Organizacją Odzysku Opakowań na przejęcie obowiązku odzysku i recyklingu odpadów opakowaniowych jesteś zwolniony z uiszczenia opłaty produktowej do Urzędu Marszałkowskiego, która jest często kilkukrotnie większa, aniżeli realizacja tego obowiązku z Organizacją. A także oszczędzasz

Monitoring zmian prawnych

Na bieżąco monitorujemy zmiany w przepisach prawnych, każdorazowo informując Cię o nich e-mailowo, a także podczas darmowych szkoleń online dla naszych klientów.

INTERSEROH Organizacja Odzysku Opakowań S.A.
Ul. Wiertnicza 165
02-672 Warszawa
tel. 22 742 10 22
kontakt@interseroh.pl

NIP:
KRS: